Flonel i hvid - 100% bomuld

På lager
Antal: 7.7 tilbage
Varenummer:
MVBO3194
79,95 DKK

Metervarer kan købes ned til 0,25 meter. Skriv blot ønsket længde i antalsfeltet

Flonel i hvid - 100% bomuld

 Vores "Flonel i hvid - 100% bomuld" er det perfekte valg for dem, der sætter pris på bomuldens naturlige, åndbare egenskaber kombineret med flonelens lune. Uanset om det handler om sengetøj, nattøj eller de uundværlige hyggebukser, er denne flonel en uforlignelig følgesvend for alle dine kreative projekter.

Denne hvide flonel, vævet i 100% ren bomuld, har en perfekt balance mellem blødhed og holdbarhed. Takket være sin bløde tekstur er den ideel til produkter, der kommer i direkte kontakt med huden – hvilket gør den til et yndet valg til f.eks sengetøj. der kræver en ekstra grad af komfort. Stoffet har en bredde på 145 cm. og en vægt på  270g/m²

Når du bestiller vores flonel, har du fleksibiliteten til at tilpasse dit køb til dine specifikke behov. Produktet kan købes pr. meter, og vi tilbyder muligheden for at bestille i intervaller helt ned til 0,25 meter. Dette giver dig frihed til at undgå spild og sikre præcise mængder til selv de mindste projekter. Vi ved, at din tid og ressourcer er værdifulde, derfor er vi stolte af at kunne tilbyde en service, der passer til dit liv og dine projekter.

Vores flonel er GOTS-certificeret, hvilket betyder, at den lever op til de højeste standarder for både økologisk og social ansvarlighed. Du kan med ro i sjælen imødekomme dine kreative behov, mens du samtidig bidrager til en mere ansvarlig fremtid.

Nøgleegenskaber:

  • **Farve:** Hvid
  • **Materiale:** 100% bomuld
  • **Bredde:** 145 cm
  • **Vægt:** 270g/m²
  • **Certificering:** GOTS
  • **Minimum ordre:** 0,25 meter
  • **Prisbemærkning:** Prisen er pr. meter
Blogindlæg
Fri fragt ved køb over 599,- Opret dig som kunde og spar 5% 1-2 dages levering i hverdage